Ogród

Domowy ogródek warzywny – odsłona #2

Dokładnie miesiąc temu chwaliłam się, jak rosną moje siewki. Dzisiaj większość z nich to już porządne rośliny, a przynajmniej wszystkie są przesadzone do miejsc docelowych. Dla części oznacza to własną doniczkę, dla innych kawałek ziemi we wspólnej skrzynce, gdzie znajdują się moje „grządki”.

IMG_20160422_130121_BURST001_COVER

W kuchni nowe rozporządzenia. Zebrało się sporo pojedynczych pojemników po serkach i innym jedzeniu i zadomowiły się w nich pelargonie. Kupiłam zestaw sześciu sadzonek. Jeszcze nie wiem, co z nimi zrobię, ale na razie rosną sobie.

Przełomem w kuchennej części ogródka był moment, kiedy uświadomiłam sobie, że mam wypalarkę do drewna, która rozgrzewa się do 500 stopni Celcjusza. Dzięki temu wszystkie pojemniczki mają teraz dziurki w dnie i odpowiedni odpływ. Stara plastikowa taca robi za podstawkę i od razu mniej się martwię o przelanie.

IMG_20160422_133200_BURST001_COVERIMG_20160422_133722

Sałata (nowa – stara niestety uschła, kiedy spróbowaliśmy ją wsadzić do ziemi) rośnie w zastraszającym tempie i puszcza nowe listki. Por postanowił wypuścić kwiatek!

W pokoju spokojnie. Sadzonki leniwie sobie żyją. Niewiele się dzieje, ale też nie usychają ani nie chorują, więc odnoszę wrażenie, że czekają na lepsze czasy i więcej słońca. Ostatnie tygodnie niestety ich nie rozpieszczały.

 

Obok żyją sobie powoli bluszczyki. Tutaj widać nowe listki i wytężoną pracę, zwłaszcza od strony nasłonecznionej!

IMG_20160422_133648

Część roślin wywędrowała dzisiaj na balkon. Jest ciepło, mało wietrznie, dużo słońca – niech mają coś z życia ;) Prekursorem był groszek, który ewidentnie bardzo już potrzebował wsparcia, więc został przywiązany do barierki balkonowej. Liczę, że nie będzie już żadnych mrozów, które mogłyby mu zaszkodzić. Reszta, czyli pomidorki i zioła, wróci na noc do domu.

Poza tym, dołączyła do nas dzisiaj jeszcze jedna doniczka – sadzonka papryki kupiona na targu. Zobaczymy, jak się przyjmie!

IMG_20160422_133702

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Domowy ogródek warzywny – odsłona #2”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s